Ziołowe oczyszczanie nerek

By | 2 października, 2016

Nerki z całą pewnością stanowią jeden z najbardziej istotnych organów w naszym organizmie. To właśnie nerki odpowiadają za filtrację toksyn, które dostają się do naszego układu moczowego. Kiedy nerki przestają funkcjonować prawidłowo, toksyczne substancje zaczynają przedostawać się do naszej krwi i rozprzestrzeniać po całym organizmie.

Niestety, nerki nie posiadają zbyt silnych zdolności do samonaprawy, przez co wieloletnia ekspozycja na szkodliwe czynniki może prowadzić do różnych poważnych dysfunkcji, od kamieni nerkowych, aż po nowotwory tego narządu, które – jak pokazują dostępne statystyki – stają się coraz częstsze. Oczywiście, zachowanie nerek w dobrej kondycji wymaga zdrowego, zrównoważonego trybu życia, a przede wszystkim całkowitej rezygnacji z alkoholu i papierosów.

Niestety, te środki przeważnie nie wystarczają. W pierwszej kolejności dlatego, że nerki posiadają naturalną skłonność do gromadzenia w sobie soli oraz wapnia, z których potem powstają kamienie nerkowe. Drugą przyczyną jest fakt, że liczba szkodliwych substancji w pożywieniu, napojach i powietrzu jest po prostu zbyt duża i zwyczajnie nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich niebezpiecznych czynników. A szkodliwa dla nerek może być nawet zwyczajna woda, nie wspominając już o słodzonych napojach czy przetworzonym jedzeniu. Na szczęście, istnieją liczne naturalne metody, dzięki którym można skutecznie usprawnić działanie nerek.

Detoksykacja przy pomocy ziół

Podstawową i najczęściej stosowaną metodą, jeśli chodzi o oczyszczanie nerek, jest detoksykacja przy pomocy określonych ziół lub mieszanek ziołowych. Takie zioła, jak na przykład melisa, rdest ptasi, pokrzywa, ziele skrzypu czy liście brzozy posiadają silne właściwości moczopędne i oczyszczające. Regularne stosowanie wymienionych ziół sprawia, że nerki skuteczniej wydalają z siebie szkodliwe substancje. Można powiedzieć, że zioła niejako wspomagają naturalny proces filtracji nerek: dzięki ich działaniu nasze nerki są w stanie wydalić z siebie również te toksyny, których nie byłyby w stanie pozbyć się swoimi własnymi siłami.

Trzeba tutaj dodać, że regularna, prawidłowa filtracja nerek to jedna z podstawowych metod profilaktyki, jeśli chodzi o choroby układu moczowego. Co wiecej, jako że nerki stanowią centralny organ naszego ciała to ich prawidłowe funkcjonowanie przejawia się w wielu różnych względach i ma wpływ na wiele różnych funkcji naszego organizmu. Często nie kojarzymy z nerkami takich problemów, jak chociażby problemy ze snem, drażliwość, artretyzm, swędzenie skóry czy nawracające zapalenie, a jednak bardzo często mają one swoją przyczynę właśnie w nieprawidłowym, dysfunkcyjnym działaniu tego narządu.

Warto przeczytać: Jak oczyścić nerki?

Naturalnie, każdą długotrwałą kurację oczyszczającą nerki warto uprzednio skonsultować z urologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu, nawet jeśli jest to kuracja, na którą składają się wyłącznie składniki naturalne, takie jak na przykład zioła. Należy również regularnie wykonywać poszerzoną morfologię, dzięki czemu będziemy mieli pewien wgląd w to, czy nasze nerki pracują w sposób prawidłowy.

2 thoughts on “Ziołowe oczyszczanie nerek

  1. Baśka

    Zioła to taki dopalacz, który pozwala oczyścić nerki. Tylko, że jest to dopalacz legalny i przede wszystkim wspomagający leczenie wszystkich chorób nerek. Ale najlepiej stosować sprawdzone mieszanki ziół, bo pozwalają one na kompleksowe podejście do tematu oczyszczania nerek.

    Reply
  2. Luizjana

    Najlepsze jest właśnie to, że zioła na nerki można stosować praktycznie bez przerwy. Przy takiej kuracji oczyszczającej nie trzeba się w żaden sposób ograniczać, nie trzeba robić przerw i tak dalej. Bo wszystkie naturalne składniki można stosować w dowolnej konfiguracji i ilości – jedne z drugimi nie współdziałają.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *