Oczyszczanie organizmu ziołami

By | 15 listopada, 2016

Do naszego ciała docierają różne toksyny z wody, z powietrza, jednak głównie z pożywienia. Powodują one wiele objawów, takich jak: brak energii, ogólne osłabienie organizmu, nudności, bóle brzucha, głowy oraz stawów, utrata apetytu lub nadmierny apetyt, nietolerancja niektórych pokarmów, biegunki, zaparcia, problemy z cerą, nadwaga. Najlepszą bronią w walce z zanieczyszczeniem naszego organizmu są zioła, które potrafią skutecznie nas oczyścić i sprawić, że będziemy się lepiej czuli, jednak jak ze wszystkim – nie należy z nimi przesadzać.

Jakie zioła na oczyszczanie organizmu?

Jeśli chcemy pomóc swojemu organizmowi się oczyścić, powinniśmy zwrócić uwagę na takie zioła jak: pokrzywa, skrzyp, szałwie, fiołek trójbarwny (bratek polny), babkę płesznik, ostropest plamisty, czarnuszkę siewną oraz zieloną herbatę. By zioła mogły odnieś skutek, powinniśmy je stosować codziennie przez 14-21 dni. Można je parzyć pojedynczo lub jako mieszankę.

Zobacz: http://oczyszczanieciala.net.pl/naturalne-sposoby-oczyszczania-organizmu/

Czy warto stosować herbatki ekspresowe (herbaty w torebkach)?

Wiele osób uważa, że zioła w torebce gubią swoje właściwości i są niesmaczne. Jest to prawdą. Dzieje się tak dlatego, że herbata liściasta – ze względu na swoją powierzchnie – dłużej zachowuje olejki eteryczne, którym zawdzięczamy smak. Sypany napar łatwiej też sprawdzić czy zawiera to, co powinien niż ten w torebkach. Warto kupować napój z ziół w odpowiednich sklepach internetowych, aptekach, stacjonarnych sklepach zielarskich.

Czy warto kupować mieszanki?

Warto, ponieważ zawierają one zioła, które posiadają rożne właściwości, a co za tym idzie, w jednym napoju możemy dostać wszystko, czego nasz organizm potrzebuje. Mieszankę z ziół można wykonać w domu lub kupić od razu gotową. Na polskim rynku jest wiele mieszanek, jednak tylko niektóre z nich wpływają, w sposób wystarczający, na oczyszczenie naszego organizmu. Powinniśmy więc kupować takie mieszanki, jak np. Hepa Vitale, która została odpowiednio stworzona, by pozbyć się z naszego ciała toksyn, a tym samy poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Można oczywiście użyć innej mieszanki, warto zapytać o te specjalnie do tego stworzone w aptekach, bądź sklepach zielarskich, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Nasze działanie odniesie wtedy większy skutek.

Co jeszcze można zrobić, by oczyścić organizm?

Do naszej detoksykacji warto dołączyć zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze oraz zwiększyć dawkę ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. W Internecie znajdziemy różne diety oczyszczające, jednak przed przejściem na nie, jeśli chorujemy, powinniśmy zapytać lekarza, który się nami zajmuje, czy możemy to zrobić.

Oczyszczanie naszego organizmu będzie prawdopodobnie na początku trudnym zadaniem, gdyż trzeba się pilnować, by napar spożywać codziennie. Na ten czas warto przyglądnąć się naszemu odżywianiu oraz przyjrzeć się sportowi, który możemy polubić, a także mieszankom ziołowym oraz ogólnie ziołom, by wybrać to, co będzie najlepsze i pomoże nam w walce o lepsze zdrowie.

2 thoughts on “Oczyszczanie organizmu ziołami

  1. LM

    Zioła oczyszczają organizm, ale przede wszystkim trzeba wiedzieć jakie ze sobą skompilować. Ja sobie odpuściłem po kilku dniach i szybko się okazało, że można w necie znaleźć gotowe mieszanki ziołowe na oczyszczanie ciała, a nie biegać jak rusałka po łące i udawać, że się na tym zna.

    Reply
  2. 4K

    No pewnie, że tak. Gotowe mieszanki ziołowe na oczyszczanie organizmu są nie tylko dobrze skompilowane, ale też przede wszystkim dobrane i przebadane pod względem oddziaływania na zdrowie. Jak nie ma szans na przedawkowanie to można spokojnie brać taką mieszankę i mieć pewność, że detoks organizmu będzie przeprowadzony prawidłowo.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *