Laser Vectus – depilacja

By | 16 sierpnia, 2012

Depilacja niechcianego owłosienia jest bardzo często niezwykle uciążliwym zabiegiem kosmetycznym. Co więcej, pozbycie owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini trwa nie tylko długo, ale nie jest do końca skuteczne bowiem kolejna depilacja musi nastąpić już za kilka dni, w najlepszym przypadku kilka tygodni.

W Polsce nadal najbardziej popularną metodą usuwania odrastających włosków jest stosowanie jednorazowej maszynki do golenia. Dla kobiet aktywnych a jednocześnie chcących zawsze wyglądać atrakcyjnie sprawia to ogromny problem.

Nieskuteczne metody depilacji owłosienia

Oczywiście, moglibyśmy wyrywać poszczególne włoski pęsetą, dzięki czemu wyrywane w całości włoski odrastałyby dłużej. Nie jest to jednak trafiona metoda w przypadku dużych partii naszego ciała – pozbycie się owłosienia z kończyn dolnych trwałoby co najmniej kilka godzin. Pęseta możemy natomiast skutecznie pozbywać się pojedynczych włosków, które wyrastają na przykład na brodzie, podbródku czy w nosie. Oprócz wspomnianej już maszynki do golenia, nieskuteczne okazują się być też kremy do depilacji. Chociaż ich użycie wydaje się być bardziej komfortowe to efekty są zadowalające tylko przez kilka dni. I chociaż producenci tego rodzaju kosmetyków depilacyjnych robią wszystko, by pomóc swoim klientkom w uzyskaniu gładkiej, pozbawionej owłosienia skóry to nigdy nie ma 100% pewności, że krem usunie dokładnie wszystkie włoski. Jedna z popularnych metod jest też usuwanie włosków woskiem. Ta metoda wydaje się być najbardziej skuteczna, bo pozwala cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni. Depilacja tym sposobem jest jednak bardzo bolesna, absolutnie nie dla osób o niskim progu bólu u osób z wrażliwą skórą.

Skuteczne metody depilacji

Pojawiła się jednak nadzieja. Od kilku już lat w Polsce i na całym świecie kobiety mogą korzystać z depilacji laserowej. To w pełni skuteczna metoda pozbycia się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Depilacja laserowa odbywa się przy realizacji co najmniej kilku zabiegów, po czym włoski po prostu całkowicie znikają – dochodzi do destrukcji cebulki włosowej i mieszków włosowych. To z cała pewnością idealny sposób dla kobiet, które mają już dosyć częstej depilacji.

Co ciekawe, depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus może przebiegać na każdej części ciała i przy każdym rodzaju włosków. Co więcej, zabiegi te nie powodują żadnych powikłań, są w pełni bezpieczne i praktycznie bezbolesne porównując je na przykład z depilacją woskiem. Cieszy też fakt, iż głowica lasera posiada automatyczny system chłodzący, który działa jak naturalny znieczulacz. Każdorazowy zabieg trwa od kilku minut do godziny – w zależności od partii ciała i obszaru owłosienia, jaki ma ulec zniszczeniu. Laser Vectus jest nowością w profesjonalnej kosmetologii.

Należy też podkreślić, że ten sposób depilacji jest nie tylko komfortowy, ale wykazuje też działanie lecznicze. Kobiety nie muszą już borykać się na przykład z problemem wrastających włosów, ponieważ te już nigdy nie zaczną odrastać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *