Jak leczyć hemoroidy?

By | 22 lipca, 2016

Na hemoroidy cierpi dziś już prawie połowa społeczeństwa. Problem dotyczy osób starszych, ale nie tylko. Ważny jest również sposób życia i dieta. Najbardziej narażone są osoby, które większość życia spędzają na siedząco. Ważne więc ile się ruszamy i co jemy, ale nie tylko to się liczy. Mówi się, że hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze, są też zaprogramowane genetycznie.

Czy można wyleczyć hemoroidy?

Jednakże, gdy guzki krwawnicze, czy jak kto woli hemoroidy, już się pojawią i dokuczają trzeba sobie jakoś z nimi radzić. Warto na pewno na początku spróbować powalczyć z nimi bez lekarza i wypróbować domowe sposoby na hemoroidy.

Bardzo dużą rolę zdają się odgrywać zioła na hemoroidy. Jest ich bardzo dużo, do wyboru i koloru, co komu pasuje. Jednym z takich ziół jest szałwia znana jako roślina lecznicza podobno już od starożytności. Jednym ze sposobów wykorzystania tej rośliny jest sporządzenie z niej naparu i wykorzystanie go do okładów chorych miejsc odbytu albo do nasiadówek. Inne zioła na hemoroidy to między innymi rumianek i rdest. Na uwagę zasługuje też bez wątpienia kora dębu mająca niezwykle silne właściwości ściągające.

Maści, tabletki i tym podobne – Jak leczyć hemoroidy?

Sprawdź Procto VITALEDomowe sposoby na hemoroidy wykorzystują też działanie różnych maści, a także czopków. Ich działanie opiera się głównie na zbawiennych dla zdrowia właściwościach roślin. Na uwagę zasługuje oczar wirginijski, który to niewątpliwie ma silne działanie przeciwzapalne. Używany jest do okładów, często również jest składnikiem maści na hemoroidy.

Zioła na hemoroidy to również bardzo często tabletki ziołowe. Ponieważ stanom zapalnym odbytu i hemoroidom bardzo sprzyjają zaparcia, należy stosować też zioła, które nie dopuszczają do pojawienia się zaparć lub je łagodzą. Należą do nich między innymi kozieradka pospolita oraz dobrze znany len. Pamiętać należy także o cudownym wręcz działaniu aloesu, uważanym w starożytności za roślinę zapewniającą nieśmiertelność. Należy w tym miejscu jednak zaznaczyć bardzo wyraźnie, że zioła na hemoroidy pomagają głównie w najbardziej początkowym etapie choroby. Potem domowe sposoby na hemoroidy przeważnie mogą być już jedynie wsparciem w leczeniu.

Więcej na temat ziół na hemoroidy, poczytasz na stronie: http://ziolanahemoroidy.pl

Jak łagodzić ból?

Przy silnym bólu lub pieczeniu w odbycie, spowodowanym hemoroidami można zastosować lód. Kawałeczek lodu owinięty w gazę lub nawet zwykłą chusteczkę należy przykładać do bolącego miejsca w odbycie tak długo, aż poczuje się ulgę. Jak się okazuje, ulgę może też dać nam tanina. Zawiera się ona w dużej ilości w herbacie, więc przykładanie do odbytu torebki z herbatą również ma sens.

Domowe sposoby na hemoroidy są dziś już sprawdzone przez tysiące pacjentów, ale należy pamiętać, iż może się tak niestety zdarzyć, że jednak nie pomogą i wtedy trzeba udać się do lekarza. Być może nie zawsze zioła na hemoroidy przyniosą oczekiwany efekt i trzeba będzie po prostu zamiast leczyć hemoroidy, zwyczajnie je usunąć. Pamiętajmy jednak cały czas o konieczności spacerów i o ruchu zwłaszcza na świeżym powietrzu. Pomoże on nam nie tylko na hemoroidy. Gimnastyka pomoże nam utrzymać zdrowie oraz figurę. Warto jednak mieć na uwadze, że nie każda aktywność jest wskazana. Przykładowo, jazda konna może wywoływać zapalenie hemoroidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *