Cellulit wodny

By | 25 lipca, 2016

Za wiele przypadków cellulitu odpowiada niewłaściwie rozmieszczona, zbita w grudki tkanka tłuszczowa. Jednak równie często zdarza się cellulit wodny – przypadłość, która dotyka bardzo wiele kobiet i potrafi znacznie zepsuć humor, stając się prawdziwym utrapieniem. Dy uda, pośladki i brzuch pokryte są nierównościami, zagłębieniami i fałdkami, trudno jest cieszyć się latem, a nawet stanąć przed lustrem i oglądać swoje ciało. To niezwykle niekomfortowa sytuacja, więc zdecydowana większość pań postanawia poradzić sobie w jakiś sposób z problemem. Tutaj właśnie powstaje pytanie – jak to zrobić? W przypadku cellulitu wodnego jest to łatwiejsze, niż w jego lipidowej odmianie. Nie trzeba intensywnie ćwiczyć, wystarczy zmiana diety i dobre kosmetyki a cellulit, na przykład naturalne serum Vialise, które poprawia nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim krążenie krwi i kondycję naczyń krwionośnych.

Jak powstaje wodny cellulit?

Ta odmiana cellulitu jest wynikiem nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie. Kobiety z racji swojej fizjologii są na to bardziej narażone, a ryzyko wzrasta jeszcze przy antykoncepcji hormonalnej czy w czasie ciąży. Za powstawanie cellulitu wodnego odpowiadają też takie czynniki, jak siedzący tryb życia czy noszenie bardzo ciasnych szpilek. Mechanizm jego powstawania opiera się na zaburzeniach krążenia krwi i limfy, w wyniku czego skóra staje się opuchnięta,a tkanki podskórne tworzą wybrzuszenia i zgrubienia. w przypadku powstania tego typu cellulitu niezwykle ważną rolę pełnią kremy na cellulit, jednak nie te obiecujące cudowne spalanie tłuszczu – o wiele lepsze będą porządne, oparte na naturalnych składnikach i skoncentrowane preparaty, które wspierają krążenie oraz sprzyjają ujędrnianiu skóry. Przykładem takiego kosmetyku jest nowoczesne, choć oparte na bardzo dawnej wiedzy zielarskiej serum Vialise, które zawiera szereg wyciągów z roślin.

Więcej: Jak się pozbyć cellulitu?

Kosmetyki w walce z cellulitem wodnym

Kosmetyki na Cellulit - VialiseOdpowiednie kosmetyki na cellulit tego typu wzmacniają naczynia krwionośne. Dlatego też warto zwrócić uwagę na skład i wybierać te, które zawierają niezwykle skuteczny wyciąg z bluszczu oraz kasztanowca. Pomoże tez rutyna i witamina C – obie substancje przyczyniają się do wzmocnienia naczyń krwionośnych, tak poważnie obciążonych przy cellulicie wodnym. Z kolei ekstrakty z alg morskich odżywiają i wygładzają skórę, poprawiając jej napięcie. Wszystkie te składniki zawiera serum ujędrniające Vialise – warto więc je wypróbować.

Dieta i styl życia

Nawet najlepszy kremy na cellulit nie pomogą wiele, gdy dieta nadal będzie bogata w sól i konserwanty, a uboga w niegazowaną wodę. Te pierwsze powodują zwiększenie zatrzymywania wody w organizmie a to, jak łatwo się domyślić, potęguje objawy cellulitu. Szynki, sery i słone przekąski trzeba więc zastąpić owocami i warzywami, a do potraw zamiast soli dodawać zioła w większych ilościach. To tylko kwestia przyzwyczajenia, podobnie jak nawyk picia dwóch litrów wody dziennie, a efekt może być zaskakująco duży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *