4 porady, jak uniknąć łysienia

By | 28 września, 2016

Mamy dziś takie czasy, w których wiele osób nie dba o to, aby zdrowo jeść i regularnie ćwiczyć. Efektem tego są różne choroby, których można by spokojnie uniknąć. Jedną z tych chorób jest łysienie. Jednakże, uczciwie należy przyznać, iż nie tylko niewłaściwy tryb życia powoduje łysienie. Tak na prawdę, na dominującą przyczynę tego schorzenia nie mamy wpływu. Jest nią bowiem nasze DNA, w którym zapisana jest skłonność do łysienia.


Pamiętaj o witaminach

Jeśli chodzi o dietę, jaką zaleca trycholog – dermatolog, kiedy rozpoczyna leczenie łysienia u pacjenta, to wskazane jest przede wszystkim jedzenie owoców i wszystkich produktów spożywczych, w których dużo jest witaminy A oraz witaminy B6. Jak się bowiem okazuje, są one ważne dla mieszków włosowych, o które należy szczególnie dbać, jeśli chcemy, by rosły nam włosy.

Ponadto, nie bez znaczenia dla naszych włosów jest witamina E oraz niektóre pierwiastki. Wydaje się, że zdecydowanie najważniejsza jest siarka, a zaraz po niej jest cynk i miedź. Jeśli chodzi o siarkę, to bierze ona udział w budowie włosa, więc przede wszystkim odpowiedzialna jest za jego siłę. Cynk i miedź ogólnie poprawiają pracę mieszków włosowych.

Uważaj czym myjesz głowę

Oprócz patrzenia na to co jemy, powinniśmy również zwracać baczną uwagę na to, czym myjemy włosy. Wiele szamponów, pomimo iż zapewnia puszyste i często lśniące włosy, niszczy je i powoduje ich wypadanie. Oczywiście, takich szamponów należy unikać.

Jeśli chodzi o szampony, to aby uniknąć kupna szkodliwego szamponu warto przestrzegać zasady, ze nie kupujemy go w sklepie z kosmetykami, lecz w którejś z aptek. Ponadto, przed kupnem konkretnego szamponu warto nieco się o nim dowiedzieć. Oczywiście, optymalnym rozwiązaniem jest pozyskanie informacji o szamponie od specjalisty, jakim niewątpliwie jest trycholog – dermatolog. Jeśli jednak z jakiś powodów nie jest to możliwe, warto przynajmniej przeczytać skład szamponu i sprawdzić właściwości poszczególnych składników.

Używaj odżywek

Poza szamponem, warto wcierać w skórę głowy również odżywki. Jest to ważne, aby wcierać je właśnie w skórę, a nie w same włosy. Zależy nam bowiem na tym, aby wzmocnić mieszki włosowe, bez których włosy nigdy nie będą mocne, ani zdrowe, a właściwie to w ogóle ich nie będzie, gdyż wypadną.

Jeśli chodzi o odżywki, to w przeciwieństwie do szamponów, o których była mowa wcześniej, w zasadzie nigdy nie możemy sobie zaszkodzić ich stosowaniem. Nie oznacza to wcale, że wybór najodpowiedniejszych odżywek jest prostszy od wyboru szamponu. Okazuje się, że wybór odżywek jest tak duży, że bez pomocy kogoś, kto wie czym się one od siebie różnią, nie sposób zdecydować, którą warto kupić.

Odwiedź trychologa – dermatologa

Czasami, łysienie może być bardzo frustrujące, gdyż żadna odżywka, szampon, ani nawet najlepsza dieta nie działają. W takiej sytuacji, koniecznie trzeba rozpocząć poważne leczenie łysienia.

Profesjonalne leczenie łysienia, które rozwiąże problem raz na zawsze, a nie tymczasowo, odbywa się w gabinecie lekarskim. Tylko i wyłącznie trycholog – dermatolog jest w stanie przeprowadzić często długą i wyczerpującą terapię łysienia. Bez jego udziału, prawdopodobnie wiele się nacierpimy, jeszcze więcej się wykosztujemy, a wyniki będą co najwyżej mizerne. Dlatego też, nie rezygnując z tak podstawowych środków jak dobry szampon i wzmacniająca włosy odżywka zapiszmy się do lekarza nawet wtedy, gdy nasze łysienie nie jest jeszcze jakoś szczególnie zaawansowane. Im szybciej podejmiemy leczenie łysienia, tym lepsze będą efekty terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *