Czytelnia

Da się wyleczyć raka płuc?

Największym problemem, który utrudnia skuteczne leczenie nowotworu płuc, jest jego zbyt późne wykrywanie. W Polsce ponad 70% chorych zgłasza się do lekarza zbyt późno, najczęściej wtedy, gdy rak płuc jest już w zaawansowanym stadium i zdążył się już rozprzestrzenić do innych części ciała. Z tego powodu rokowania są niezbyt optymistyczne – jedynie 20% osób dotkniętych… Read More »

Rzeżączka w Polsce

Rzeżączka (inaczej tryper, wiewiór, z łaciny Gonorrhea) jest według niechlubnych statystyk najbardziej rozpowszechnioną w Polsce chorobą zakaźną, przenoszoną drogą płciową (weneryczną). Samo leczenie jest coraz bardziej problematyczne i kłopotliwe, ponieważ bakterie, tak zwane dwoinki rzeżączki Neisseria gonorrhoeae, które są odpowiedzialne za to nader nieprzyjemne schorzenie, stały się odporne na antybiotyki, a prace nad skuteczną szczepionką… Read More »

Grypa jelitowa wywołana przez rotawirusa

Grypa jelitowa, inaczej zwana grypą żołądkową, to wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego, najczęściej wywołane przez rotawirusy. Tzw. jelitówka to choroba zakaźna, obejmuje zakażenie przewodu pokarmowego, żołądka oraz jelit. Infekcja przenosi się drogą pokarmową, zarówno przez kontakt z zakażoną osobą, np. przez podanie ręki, ale także gdy dotykamy przedmiotów, których używała. Musimy pamiętać, że ryzyko zakażenia rośnie,… Read More »

Łysienie Androgenowe – Leczenie

Łysienie androgenowe jest jednym z najgorszym schorzeń wpływających na ocenę wizualną, ponieważ odbija się na obniżonym poczuciu własnej wartości osoby dotkniętej chorobą. Ponadto, dolegliwość jest ciężka do wyleczenia. Ten rodzaj łysienia związany jest jest z obecnością androgenów, czyli hormonów płciowych. Konkretnie chodzi o dihydrotestosteron, czyli pochodną męskiego testosteronu, która w nieznacznych ilościach występuje także u… Read More »

Oczyszczanie organizmu ziołami

Do naszego ciała docierają różne toksyny z wody, z powietrza, jednak głównie z pożywienia. Powodują one wiele objawów, takich jak: brak energii, ogólne osłabienie organizmu, nudności, bóle brzucha, głowy oraz stawów, utrata apetytu lub nadmierny apetyt, nietolerancja niektórych pokarmów, biegunki, zaparcia, problemy z cerą, nadwaga. Najlepszą bronią w walce z zanieczyszczeniem naszego organizmu są zioła,… Read More »

Ziołowe oczyszczanie nerek

Nerki z całą pewnością stanowią jeden z najbardziej istotnych organów w naszym organizmie. To właśnie nerki odpowiadają za filtrację toksyn, które dostają się do naszego układu moczowego. Kiedy nerki przestają funkcjonować prawidłowo, toksyczne substancje zaczynają przedostawać się do naszej krwi i rozprzestrzeniać po całym organizmie.

4 porady, jak uniknąć łysienia

Mamy dziś takie czasy, w których wiele osób nie dba o to, aby zdrowo jeść i regularnie ćwiczyć. Efektem tego są różne choroby, których można by spokojnie uniknąć. Jedną z tych chorób jest łysienie. Jednakże, uczciwie należy przyznać, iż nie tylko niewłaściwy tryb życia powoduje łysienie. Tak na prawdę, na dominującą przyczynę tego schorzenia nie… Read More »

Chlamydia Trachomatis. Podstępna bakteria

  Chlamydię można określić podstępną, groźną, ale równocześnie… szczęściarą. Dlaczego? Otóż ta niebezpieczna dla człowieka bakteria bardzo często sieje spustoszenie w organizmie ludzkim, a przy okazji – jest lekceważona. Każda z jej trzech odmian – trachomatis, psitacci, pneumioniae – są groźne, a często też bezobjawowe. Bardzo ważne jest w trakcie kontaktu płciowego odpowiedniego zabezpieczenia, które… Read More »

Niskoonkogenne odmiany wirusa HPV

Wirus HPV przez większość osób kojarzony jest przede wszystkim z rakiem szyjki macicy. Należy mieć jednak na uwadze, że wirus ten powoduje również inne rodzaje nowotworów. Niektóre odmiany są niskoonkogenne. Jeżeli występują w organizmie, szanse na wykształcenie zmian nowotworowych są niewielkie, jednakże trzeba mieć na uwadze, że w całym okresie infekcji możemy zarazić inne osoby.